P
L
A
N
L
E
K
C
J
I
   Menu :

I DZIEŃ
EDUKACJI GLOBALNEJ


14 listopada 2016r. w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) i w związku z realizacją w naszej szkole programu „Edukacja Globalna” – gościliśmy w naszej szkole wolontariuszkę Panią Katarzynę Michalską.
Pani Katarzyna opowiadała nam o swoim pobycie, życiu i pracy w Armenii. Uczniowie mieli możliwość poznania realiów życia swoich rówieśników.
Poznali historię ich kraju, kulturę, obyczaje oraz problemy życia tamtejszej ludności. Dowiedzieli się o czym jest wolontariat i zapoznali się z procedurami organizowania pomocy charytatywnej.
Uczniowie zobaczyli zdjęcia, filmy dokumentujące życie i pracę charytatywną wolontariuszy a nawet nauczyli się kroków tradycyjnego tańca ormiańskiego.
Po spotkaniu z wolontariuszką wszyscy uczestnicy podkreślili, iż to spotkanie wzbudziło ich zainteresowanie działalnością charytatywną, pobudziło ich do bezinteresownej pomocy innym w potrzebie oraz wpłynęło na postrzeganie świata jako jednej globalnej wioski.
Jednocześnie spotkanie to skłoniło uczniów do refleksji nad trudną sytuacją ich rówieśników w innych częściach świata, a także uświadomiło im, iż każdy może w realny sposób przyczynić się do poprawy trudnej sytuacji innego człowieka podejmując jakiekolwiek nawet najprostsze działanie.Powrót