III DZIEŃ
EDUKACJI GLOBALNEJ

W dniu 16.11.2016 r. na terenie szkoły odbył się
Maraton Pisania Listów.
Inicjatorem akcji jest organizacja Amnesty International, która od lat wspiera ludzi dotkniętych niesprawiedliwością. W tym roku wspieraliśmy Annie Alfred oraz inne osoby chore na albinizm, aby ich życie w krajach afrykańskich stało się lepsze.
Obecnie poluje się na części ciała albinosów, gdyż ich posiadanie rzekomo ma przynosić bogactwo. W związku z powyższym polowanie, zabijanie lub okaleczanie osób dotkniętych chorobą to intratny interes. Albinosi są traktowani jak towar, sprzedawany nawet przez rodziny.

Dlatego, nie pozostając obojętnymi wobec takiego okrucieństwa, nasza szkoła postanowiła wesprzeć walkę o prawa i lepszą przyszłość albinosów w Afryce.
W akcji brały udział wszystkie klasy gimnazjalne. Podczas maratonu uczniowie mieli okazję zobaczyć film dokumentalny "Ludzie duchy" Martyny Wojciechowskiej, dostępny
>pod adresem
Uczniowie chętnie zaangażowali się w naszą akcję. W sumie udało się napisać 228 listów, które zostaną wysłane pocztą do Prezydenta Malawi – Profesora Arthura Petera Mutharika. Wierzymy, że sprzeciw ludzi z całego świata, wyrażony w postaci milionów listów wysłanych w jednym terminie wpłynie na władze, które zatroszczą się o wszystkich swoich obywateli.