Książka to mędrzec i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.

- Kornel Makuszyński-

W dniu 6 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Zanim nadszedł długo wyczekiwany moment wypożyczeń, uczniowie zostali zapoznani z zasadami dotyczącymi obchodzenia się z książkami – nauczyciel odczytał dzieciom „Prośby książki”. Po jego wysłuchaniu pierwszoklasiści podeszli do regału z przygotowanymi dla nich baśniami, wierszami, mądrymi opowieściami, a potem z ogromną ochotą wypożyczali po raz pierwszy książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy nowy czytelnik otrzymał dyplom, oraz wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, a dla rodziców przygotowane zostały foldery z wypunktowanymi zaletami czytania.