DISCOVERED HISTORY
RAZ JESZCZE

Jak połączyliśmy sport i
historię?

28 pażdziernika w Biurze Promocji Bytomia młodzi ludzie z Bytomia i Rivneprezentowali rezultaty projektu UnDiscoveredHeroes- wymiany młodzieży z Polski i Ukrainy.
W ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży młodzież z obu krajów, spędziła ponad tydzień w polskich górach, w Wiśle.
Przez ten czas, wspólnie przełamywali stereotypy, doskonalili umiejętności językowe i dzielili się swoim dorobkiem kulturowym.
Jednak głównym celem wymiany były wspólne poszukiwania zapomnianych sportowców z okresu początku XX wieku i tworzenie gier sportowych.
Podczas spotkanie w Bytomiu młodzi uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Bytomiu opowiadali o:
- pracy w międzykulturowym środowisku,
- pokazali filmy i zdjęcia z wymiany
- zaprezentowali wypracowane rezultaty.
Był czas na wspólną ewaluację projektu, ale także na wyjście do mieszkańców Bytomia i wspólne zagranie w sportowe gry na bytomskim rynku.
W spotkaniu wzięli udział min.: kierownik Biura Promocji Bytomia Aleksandra Prajs, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 w Bytomiu Grażyna Dyszy, nauczyciele towarzyszący młodzieży podczas projektu Grażyna Pala i Renata Zeliasz-Nguyen oraz przedstawiciele organizatora Fundacji FEIS Alina Prochasek i Piotr Jaros.
W ramach projektu młodzi ludzie odnaleźli 8 bohaterów, którzy utworzyli talię (Nie)znanych bohaterów sportu.
Na kartach można odszukać krótkie informacje o ich dokonaniach sportowych i wartościach, które sobą prezentowali.
Na tym nie skończyły się jednak rezultaty naszego projektu.
(Nie)znani bohaterowie stali się patronami gier sportowych, wymyślonych i opracowanych przez młodych uczestników.
Stworzone gry sš doskonałym narzędziem do promocji zdrowego stylu życia i przeciwdziałania negatywnym postawom bycia online.
Każda z gier jest inna i można ją wykorzystać w inny sposób.
Możecie pobrać i zagrać w gry pod tym linkiem (klik)

Projekt był realizowany w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży przez Fundację FEIS i Parafię Rzymskokatolicką pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła w Rivne.

O samym projekcie przeczytasz więcej w tej relacji.
(klik)