DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie naszej szkoły brali udział we wspólnej lekcji śpiewania pieśni patriotycznych. "Rota", "Pierwsza brygada", "Piechota", "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani" - to tylko niektóre pieśni, które w czwartek rozbrzmiewały w szkolnych murach. Nie zabrakło również pięknych recytacji w wykonaniu laureatów szkolnego i miejskiego konkursu poezji patriotycznej.
Na Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej, który odbył się pod patronatem Minister Edukacji, nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy. Zespół wokalny Moderato ze szkoły podstawowej zajął II miejsce, chór kameralny z gimnazjum również zdobył II miejsce, a solista Maciej Bossowski oczarował wszystkich piosenką "Serce w Plecaku" i zajął I miejsce.