KONCERT REGIONALNY

W dniu 25 maja 2012r. odbył się w naszej szkole "Koncert Regionalny" połączony z prezentacją projektów edukacyjnych uczniów kl. II gimnazjum pod hasłem: "A to Ziemia Śląska właśnie i nasz Bytom". Uczniowie klasy III a i IV a przygotowali legendę o powstaniu naszego miasta i przypomnieli stare i ulubione tańce śląskie oraz pieśni i piosenki. Gimnazjaliści z klasy II a i b w swoich projektach omówili ślšskie tradycje, obrzędy i zwyczaje. Na szczególną uwagę zasługuje przypomnienie tradycji weselnych i tych poświęconych narodzinom dziecka. Uczniowie przypomnieli rolę zawodu górnika i pokazali kopalnie związane z naszym miastem. Inne grupy opowiadały o zabytkach Śląska i Bytomia. Całość przeplatana była piosenkami i skeczami śląskimi. Uczniowie przygotowali też poczęstunek: chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz pyszne śląskie kołacze. Mottem dnia była myśl Jana Pawła II "Śląsk to Ziemia, na której rodzą się diamenty". Uczniowie mogli oglądać też stare zdjęcia naszego miasta oraz wystawkę poświęconą Ziemi Śląskiej. Nad całością koncertu i projektami czuwała pani Ewa Gładyszewska, dekoracje pomogła przygotować uczniom pani Renata Dobrzańska, tańce - pani Anna Cieśla, a oprawę muzyczną - pani Renata Szewczyk.