"Bytomska Olimpiada"
Języka Angielskiego

6 marca 2014 roku w naszym gimnazjum odbył się III etap konkursu Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego pod honorowym patronatem Prezydenta m. Bytom P. Damiana Bartyli, do którego przystąpili uczniowie z 11 bytomskich gimnazjów.
W trakcie trzech kolejnych etapów gimnazjaliści zmagali się z różnymi "zawiłościami" języka angielskiego, a mianowicie, przeszli przez test znajomości słownictwa i gramatyki, rozumienia tekstu pisanego i słuchanego oraz musieli zredagować własną wypowiedź pisemną.
Do trzeciego etapu została wyłoniona najlepsza dziesiątka, czyli
TOP TEN.
Tym razem organizatorzy konkursu – p. Grażyna Pala i p. Sonia Jędrzejowska – postawili przed nimi zadanie wymagające połączenia umiejętności wypowiadania się na określony temat oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat "Przedstaw wybrane miejsce w Polsce i zaprezentuj jego walory turystyczne i kulturalne".
Oto jak przedstawia się finałowa dziesiątka I edycji:
  • I miejsce Julia Wotzka STO
  • II miejsce Karol Szubert STO
  • III miejsce Julia Pradelok Gim 10

• Tytuł FINALISTY Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego przypadł następującym uczestnikom (nazwiska podajemy w kolejności uzyskanych punktów)
  • Angelika Lach Gim.11
  • Magdalena Ćwiek Gim.1
  • Klaudia Kłoczny Gim.7
  • Paulina Panchyrz Gim.10
  • Arkadiusz Patschek Gim.4
  • Aleksandra Stępień Gim.1

• Dziękujemy uczniom, ich opiekunom oraz sponsorom konkursu (Biuro Promocji Miasta, firma językowa Edukom, wydawnictwa językowe OXFORD i PEARSON) za promowanie nauki języków obcych, umiejętności tak cennej i niezbędnej w dzisiejszych czasach.
    Bytomska Olimpiada nie jest jedynym konkursem organizowanym w naszej szkole. Jak co roku odbyło się dyktando z języka angielskiego
    MASTER OF SPELLING i konkurs czytelniczy WELCOME TO THE WORLD OF READERS (konkursy szkolne).