Gramy dla Mai - spektakl Mały Książę

Tydzień Wielkiego Postu jest dla nas bardzo wyjątkowy. Oprócz rekolekcji, w których codziennie uczestniczymy, mieliśmy okazję wziąć udział w wyjątkowym charytatywnym wydarzeniu. Szkolna grupa teatralna "Pod Drzazgami" prowadzona przez
p. Magdalenę Szynkowską, przygotowała dla nas niezwykłe przedstawienie w oparciu o powieść Antoine'a de Saint-Exupéry'ego "Mały Książę".
Podczas skłaniającego do refleksji spektaklu, zabrzmiały najważniejsze sentencje powieści :

• "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu",

• "Od każdego należy wymagać tylko tyle, ile ten jest w stanie z siebie dać",

• "Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku",

• "Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać",

• "Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeżeli opowiadacie im o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze. Nigdy nie usłyszycie:, "Jaki jest dźwięk jego głosu? W co lubi się bawić? Czy zbiera motyle? Oni spytają was: "Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile waży? Ile zarabia jego ojciec?"" Wówczas dopiero sądzą, że coś wiedzą o waszym przyjacielu",

• "Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem".

Pragniemy, aby dla naszych uczniów najważniejsze były serca wypełnione dobrymi intencjami, wartościami, miłością i życzliwością dla każdego człowieka. Przed i po przedstawieniu odbyła się zbiórka na leczenie naszej przyszłej uczennicy, Mai Krzaczek. Majeczko! myślimy o Tobie, wspieramy Cię i trzymamy kciuki, żeby móc prędko zobaczyć Cię w szkolnych murach! Wszystkim, którzy przyczynili się, aby te dni były tak wzruszające i wyjątkowe DZIĘKUJEMY! Pani Magdzie i Pani Wiesi, grupie teatralnej "Pod Drzazgami", wszystkim nauczycielom i wychowawcom, Dyrekcji, administracji, ale przede wszystkim naszym Uczniom i Ich Rodzicom za okazane wielkie serca. Dziękujemy również uczniom II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich za warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, w których udział wzięli najmłodsi uczniowie.

Zapraszamy na naszego szkolnego Facebook'a do obejrzenia szczegółowej relacji z tego wydarzenia.