Laboratoria Przyszłości!

Program Laboratoria Przyszłości to jedna z największych od lat szans na wprowadzenie do szkół innowacyjnych procesów dydaktycznych, rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
W naszej szkole Laboratorium Przyszłości to pracownia w segmencie D, która wyposażona jest w drukarki 3D, skaner 3D, przenośną kamerę cyfrową wraz z akcesoriami, statyw, oświetlenie do realizacji nagrań, mikroporty bezprzewodowe, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami. Ale to także wyposażenie warsztatu lekcji techniki dla chłopców i maszyny do szycia z akcesoriami, ramy tkackie i krosna do tkania dla dziewcząt.
Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów.
Nauczyciele szkolą się, by móc wykorzystywać najnowszy sprzęt, a nasi uczniowie zapoznali się z wyposażeniem pracowni i na ostatniej lekcji poznawali w praktyce narzędzia do obróbki drewna.