MŁODZI POECI

W dniu 18 listopada 2013 r. odbyła się uroczysta gala Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego jubileuszowej
X edycji ANTOLOGII POEZJI DZIECIĘCEJ
pod Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza.
Cieszy kolejny sukces naszych młodych poetów, którzy zostali laureatami "Złotej setki".
W tym roku w konkursie wzięło udział 130 szkół z 20 śląskich miast. Recenzentem tegorocznego tomiku poezji był Daniel Olbrychski, który czytając "strofy kolejnych tomików" powiedział: że ogarniało go uczucie wzruszenia i radości.
Swoje opinie o twórczości dzieci i młodzieży śląskiej wyrazili m.in.:
W. Chotomska, J. Miodek, K. Janda, D. Stenka, J. Stuhr oraz P. Fronczewski, K. Kutz, J. Szczepkowska, A. Dymna, którzy zgodnie stwierdzili, że poezja młodych pokoleń jest nadzieją na przyszłość.
Nasi laureaci to:
- Oliwia Paczyna z klasy VI a
- Laura Kot z klasy VI b
- Joanna Pawelec z klasy I b gimnazjum
- Natalia Lempart z klasy II c gimnazjum
- Michał Kokot z klasy III a gimnazjum.

Joanna Pawelec
otrzymała specjalną statuetkę za III miejsce wśród laureatów szkół podstawowych.

Naszych uczniów przygotowały panie: Grażyna Dyszy, Ewa Gładyszewska, Krystyna Kozieł, Agnieszka Solecka, Marta Tutaj.