Uczymy się pysznie i zdrowo jeść

Na zajęciach o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy II "b" postanowili wykonać pyszne wiosenne sałatki warzywno-owocowe. Były pomidorki, ogórki, sałata, jabłka, gruszki, winogrona, maliny, truskawki oraz owoce tropikalne. Uczniowie z wielkim zapałem obierali i kroili ulubione składniki, wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Kolorowa sałatka smakowała wyśmienicie!!! Na zajęciach również dużo rozmawialiśmy o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ciała i umysłu. Po takich zajęciach dzieci na pewno zapamiętają, że to co zdrowe, może być również bardzo smaczne :-)