PRACE UCZNIÓW

21 marca odbył się III etap Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum. Konkurs jak co roku został objęty honorowym patronatem Prezydenta m. Bytomia - p. Damiana Bartyli. Była to już trzecia edycja tego konkursu, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym może świadczyć fakt, iż w tym roku w konkursowych zmaganiach wzięli udział nie tylko bytomscy gimnazjaliści, ale i uczniowie gimnazjów z Radzionkowa, Świerklańca, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Chorzowa oraz Nakła Śląskiego. BOJA, bo tak w skrócie nazywamy ten konkurs, składa się z trzech etapów. Pierwszy etap to test leksykalno-gramatyczny. Na drugim etapie są sprawdzane umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz redagowanie wypowiedzi pisemnej na zadany temat. Do trzeciego etapu zostaje wyłoniona dziesiątka, tzw. TOP TEN, najlepszych uczniów, którzy w obecności komisji konkursowej prezentują przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne. W tym roku szkolnym opowiadali o najsłynniejszych Polakach. Oto najlepsza dziesiątka:
I miejsce - Martyna Krzywicka ( Piekary Śląskie)
II miejsce - Dominika Porwolik ( Radzionków)
III miejsce - Jennifer Sadowiska ( Bytom - STO)

oraz finaliści ( kolejność wg uzyskanych punktów)

Michalina Gałuszko (Bytom - Gim nr2)
Artur Morys-Magiera (Tarnowskie Góry)
Szymon Bącik (Bytom - Gim nr 3)
Kacper Musialik (Piekary Śląskie)
Kinga Adamczyk ( Bytom - Gim nr10)
Daniel Janicki ( Piekary śląskie)

Gratulujemy doskonałej znajomości języka angielskiego i zapraszamy na następny rok!!!