Finał Bytomskiej Olipiady
z Języka Angielskiego

9 marca 2015r. w Gimnazjum Nr10 w Bytomiu odbył się III etap II edycji Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta m. Bytomia P. Damiana Bartyli.
W tym roku oprócz gimnazjów z Bytomia do konkursowych zmagań przystąpili również gimnazjaliści z Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Świerklańca i Wieszowej.
Już tradycyjnie uczniowie zmagali się z zawiłościami języka angielskiego rozwiązując testy leksykalno-gramatyczne (I etap), sprawdzające umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz redagowania krótkiej wypowiedzi pisemnej (II etap).
Do III etapu została zaproszona dziesiątka najlepszych uczniów tzw. TOP TEN, których zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej i wypowiedzi ustnej na zadany temat. W tym roku nasi finaliści wcieli się w rolę przewodników turystycznych i zaprosili nas na wirtualny spacer po Bytomiu.
Oto finałowa dziesiątka:
  • I miejsce – Mateusz Hadryś, GIM 7 Bytom
  • II miejsce – Mateusz Borczyk, GIM 2 Bytom
  • III miejsce – Kamila Pająk, Gim. im. O.L. Wrodarczyka Radzionków

Oraz finaliści TOP TEN (lista wg. Ilości zdobytych punktów)
  • Zuzanna Mania (Gim. im. O.L. Wrodarczyka Radzionków),
  • Jessica Sadowska ( Zespół Szkół Społecznych STO Bytom),
  • Victoria Werner ( GIM 10 Bytom),
  • Ewa Kuśmierz ( GIM 2 Bytom) oraz Magdalena Wałęga (GIM 1 Bytom)

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom. Zapraszamy na następny rok
  • Organizatorzy konkursu: mgr Grażyna Pala, mgr Sonia Jędrzejewska