Finał Bytomskiej Olipiady
z Języka Angielskiego

17 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 32 w Bytomiu zakończyła się Regionalna Bytomska Olimpiada Języka Angielskiego dla szkoły podstawowej.
9 edycja Bytomskiej Olimpiady po raz kolejny odbyła się pod pod honorowym patronatem Prezydenta m. Bytomia Pana Damiana Bartyli.
Olimpiada składa się z trzech etapów, które sprawdzają wiedzę leksykalno-gramatyczną, umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz pisania. Ostatnią częścią była rozmowa z nauczycielami z Komisji konkursowej.
W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło blisko 300 uczniów z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich i Świętochłowic.
III etap konkursu zakończono rozdaniem dyplomów i nagród dla najlepszej dziesiątki, czyli dla tzw. TOP TEN.
A oto uczniowie, którzy mogą się pochwalić najlepszą znajomością języka angielskiego ( nazwiska w kolejności uzyskanych punktów)
  • I miejsce – Neli Skorżyńska SP 43
  • II miejsce – Jennifer Sadowska STO
  • III miejsce – Anna Krzywiecka SP 45
    oraz finaliści: Julia Wiśniewska SP 51; Paweł Golla SP 43; Barbara Jaworska SP 44; Mateusz Mamot SP 4; Arek Peczalka SP 43; Magdalena Paniczek SP 1.
    Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem realizowanym z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 32, Szkoły Podstawowej nr 51 oraz Szkoły Podstawowej nr 28 w Bytomiu. W tym roku koordynatorem był mgr Tomasz Adler, który składa podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w realizacji konkursu, a w szczególności p. Krzysztofowi Klesze, p. Grażynie Pali, p. Sonii Jędrzejewskiej i p. Urszuli Jaksie.
    Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Zapraszamy w następnym roku szkolnym na kolejną porcję emocji i testowanie wiedzy.