"UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2011/2012"

To już 1 września 2011 roku.
Słoneczny, piękny poranek przywitał uśmiechniętych i przejętych pierwszoklasistów, którzy odświętnie ubrani, zaopatrzeni w rogi obfitości, rozpoczęli swoją wielką przygodę ze szkołą i nauką.
W progu szkoły nowych uczniów i ich rodziców przywitała pani dyrektor, wychowawczynie dwóch pierwszych klas: p.Wiesława Prokopiuk oraz p.Violetta Niesler, a także koledzy z klas III, którzy ze swymi opiekunkami przygotowali powitalną akademię. Po niej już uczniowie klasy I a i I b zasiedli po raz pierwszy w ławkach, poznali swoje sale oraz usłyszeli dźwięk szkolnego dzwonka.
Tego również dnia kolejny etap swojej edukacji rozpoczęli uczniowie klas I gimnazjum, aby w obecności sztandaru szkoły, dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców złożyć uroczyste ślubowanie i stać się gimnazjalistami godnie reprezentującymi ZSO nr 11 i jego tradycje.