MALUSZKI ŚLUBUJĄ

Dnia 16 października br. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 w Bytomiu. W uroczystości wzięły udział odświętnie ubrane dzieci z klas pierwszych wraz z rodzicami, Dyrekcja oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Starsi uczniowie oficjalnie powitali "maluszki" w naszej szkole. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor Maria Morga kolejno ołówkiem pasowała każdego ucznia. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której na scenie zaprezentowała się kl. I A i kl. I B. Przedstawili oni wiersze, piosenki o tematyce jesiennej i szkolnej, krótką inscenizację dotyczącš bezpieczeństwa na drodze oraz popisali się swoimi umiejętnościami w posługiwaniu się językiem angielskim. Koleżanki z klasy czwartej zatańczyły jesienny taniec. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych otrzymali od Rady Rodziców "słodkie co nieco". W wesołych nastrojach wszyscy udali się do swoich klas na poczęstunek, gdzie dzieci przed rodzicami zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Ten dzień z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.