ZUCHY

ROK SZKOLNY 2017/2018

ROK SZKOLNY 2016/2017

W tym roku zapraszamy na naszą stronę indywidualną.
(klik)

ROK SZKOLNY 2015/2016

18.09 - pierwsza zbiórka na którą przybyło 15 uczniów klasy I c.

Wieść o zuchach obieglą całą szkołę - z każdym tygodniem jest nas więcej!

17.11 Rozkazem Komendy Hufca Bytom otworzyliśmy okres próbny naszej gromady, przyjmując nazwę "Tropicieli przygód"

27.11 dwudziestu siedmiu zuchów wzięło udział w "biegu po chustę" i przyjęło zielone barwy gromady. Od tej pory na zbiórki gromady przychodzimy w zuchowych chustach.

05.12 Aż 24 "tropicieli przygód" wzięło udział w Mikołajkach organizowanych przez Namiestnictwo Zuchowe Hufca Bytom. W tym dniu MDK nr 2 na Karbiu zamienił się w pracownię świętego Mikołaja, w której zuchy pomagały Elfom ocalić święta. Misja została zatkończona pomyślnie, a zadowolony Święty rozdawał dzieciom prezenty.

11.12 Zakończyliśmy akcję zbierania rzeczy do "szlachetnej paczki". 30 par (!!!) pracowitych zuchowych rączek segregowało zgromadzone produkty i pakowało w kartony, by następnego dnia paczka trafiłą w ręce potrzebującej rodziny. Udało się spaczkować 20 całkiem sporych kartonów.
Za włączenie się do akcji i pomoc w walce z biedą SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Luty Remont harcówki, czyli mamy miejsce w szkole. Zapraszamy do D12.

Marzec Beirzemy udziałw warsztatach objazdowego planetarium i zdobywamy pierwszą odznakę KOSMONAUTY.

Kwiecień Sprzątamy osiedle i sadzimy drzewa z okazji ŚWIĘTA ZIEMI.

21-22.5 Zuchy z naszej szkoły uczestniczyły w biwaku. Przez dwa dni pod okiem strażaków z OSP Górniki najmłodsi uczniowie ZSOnr11 poznawali tajniki tej trudnej pracy: doskonalili swoją sprawność, ćwiczyli chodzenie po drabinie, usiedli w wozie i próbowali okiełznać węża strażackiego! Za aktywny udział i odwagę wszyscy uczestnicy otrzymali sprawność "strażaka", którą nosić będą na prawym rękawie koszulek. Emocjom nie było końca! Przy wieczornym ognisku 28 Zuchów złożyło Obietnicę Zucha stając się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego, czego z całego serca gratulujemy!